This website uses cookies to improve your browsing experience and the continued use of the webpage indicates your consent to ÅF’s use of these cookies. Find out more about how ÅF uses cookies and how you can manage them here: Read more

Välkommen till IGEday på ÅF

Testa jobbet som ingenjör

2019-03-29

Bygg ihop en robot, designa din egen hemsida, testa Virtual Reality-utrustning eller utveckla ett eget spel - på ÅF får du testa på hur det är att jobba som ingenjör. Dessutom får du träffa och prata med flera kvinnliga ingenjörer som gärna berättar om deras vardag och väg till ingenjörsjobbet!

Den 29 mars välkomnar ÅF tjejer mellan 13-19 år till våra kontor runt om i Sverige. Hos oss får du testa på spännande experiment samtidigt som du får en inblick i hur det är att jobba som ingenjör. Du får också träffa flera av vår duktiga, kvinnliga ingenjörer som gärna berättar vad de gör och varför de valde studera till ingenjör. 

Anmäl dig till IGEday den 29 mars på någon av orterna:

Stockholm, kl. 13.00-16.00
Borlänge, kl. 12.30-16.30
Malmö, kl 8.30-11.00
Uppsala, kl 9.00-12.00
Karlstad, kl 9.00-13.00
Linköping, kl. 9.00-12.00
Gävle kl. 10.00-14.00
Sundsvall, kl. 10.00-14.0

Har du frågor? Kontakta Martina Edwin på martina.edwin@afconsult.com.